Balıkesirde Türk Milliyetçiliği Konferansı

Balıkesirde Türk Milliyetçiliği Konferansı

Balıkesir İl Başkanlığımız 19 Mayıs Atatrk Anma, Genlik ve Spor Bayramıetkinlikleri kapsamında panel dzenledi. Panelde konuşmacı olarak, Ege niversitesi Trk Dnyası Araştırmaları Enstitsnden Do. Dr. Yahya Kemal Taştan katıldı. Taştan, Trk Milliyetiliğikonulu konferans verdi.

Trk Milliyetiliği alanında birok eseri bulunan ve Balkan Savaşları ve Trk Milliyetiliğinin Doğuşu adlı tarihi araştırma kitabını yeni yayınlayan Do. Dr. Yahya Kemal Taştan, Balıkesir Alperen Ocaklarının 19 Mayıs Atatrk Anma, Genlik ve Spor Bayramıkapsamında dzenlediği Milliyetilikkonulu konferansa katıldı.
Do.Dr. Taştan konferansa katılanlara Trk Milliyetiliğinin doğuşunda bu gne kadar gelişen milliyetilik ve milliyetiliğin akımının son durumu hakkında geniş bilgi verdi. İlgi ile izlenen konferansa Balıkesir niversitesi ğretim grevlisi Prof. Dr. Salim onoğlu, yazarlar Metin Savaş, Abdullah Mollaoğlu, Haluk Doğan, Alperen Ocakları İl Başkanı Mesud Selim Erden, akademisyenler ve ok sayıda dinleyici ilgi ile izledi.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Gölbaşı Alperen Ocakları Açılışı

Gölbaşı, Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Gölbaşı İlçe Teşkilatının yeni binasının açılışını gerçekleştirmek üzere ilçeye, Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Genel Başkanı Murat Aslan ve BBP Partisi Genel Başlanı Mustafa DESTİCİ bebarindeki çok sayıda Alperen ve Partili ile birlikte İlçe Kaymakamlık Binası önünde çok sayıda Alperenler tarafından "İşte Ordu İşte Komutan", "Mehmetçik Afrin'de", "Kanımız Aksada Zafer İslamın", "Gölbaşı Ovası Alperenler Yuvası" sloganları altında açılışı gerçekleştirilecek olan Gölbaşı Alperen Ocakları ilçe binasına kadar yürüdüler.


Gölbaşı halkının sevgi gösterisi içerisinde devam eden yürüyüşün ardından halkı Selamlayan Alperen Ocakları Genel Başkanımız Sayın Murat ASLAN ve BBP Genel Başkanımız Mustafa DESTİCİ ilçe binasının dualar eşliğinde açılış kurdelasını keserek, Gölbaşı Alperen Ocakları ilçe binamızda uzun süre Alperen kardeşlerimizle hasbihalde dulunmuşlardır.

DEVAMI

Genel Başkanımızın Osmaniye Ziyareti

Genel Başkanımız Sn. Murat ASLAN Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Osmaniye İl Başkanlığımızın düzenlediği programa katıldı. Genel Başkanımız Osmaniye İl Başkanlığı görevini Sn. Ferhat KAÇAR’a tevdi etti.

 

 

DEVAMI

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Gölbaşı Alperen Ocakları Ocak Binası Açılışı
  • Bursa Alperen Ocakları Devir Teslim
  • Adıyaman Alperen Ocakları Ziyareti
  • Ankara Alperen Ocakları Hollanda Büyük Elçiliğinde!

Videolar

  • 25 Mart Ankara Yürüyüşü
  • Alperen Yemini