Van İl Başkanlığımız Ramazan Kumanyası Dağıttı

Van İl Başkanlığımız Ramazan Kumanyası Dağıttı

Emanetleri asıl sahiplerine ulaştırmaya başladık.

Van Alperen Ocakları Eğitim Kltr ve Dayanışma Vakfı, 2017 yılı Ramazan ayı mnasebetiyle tespit ettiği dar gelirli ailelere Ramazan kumanyası paketleri hazırlatıp dağıtımına başladı.

Van Alperen Ocakları Eğitim Kltr ve Dayanışma Vakfı Başkanı Muhammed Nur KAYA yaptığı aıklamada;
Yce Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.) “Mslmanın derdiyle dertlenmeyen bizden değildir!” buyurmuşlardır. Mslmanın derdiyle dertlenme vasfımızın gereği olarak, bu yıl Ramazan ayında dar gelirli kardeşlerimizin dertlerine bir nebze ortak olma adına yaptığımız girişimler neticesinde hayırsever vatandaşlarımızın bizlere emanet ettiği paketleri asıl sahiplerine ulaştırmanın gnl rahatlığını yaşıyoruz. Alperenler, her daim nerede bir zlen, ezilen iğnenen bir dertli grse onun derdiyle dertlenir, znt ve acısına ortak olur ve o acıyı dindirmek iin elinden gelen gayret ve abayı gsterir, bizlerde bu vesileyle belirlediğimiz dar gelirli ailelere hayırsever vatandaşlarımızın yardımlarını ulaştırdık.

Bu nedenle İlk alışma olarak, 03.06.2017 tarihinde Van İli Erciş İlesi Ulupamir Mahallesi Muhtarı Eyphan KOŞAR Beyefendi ile yaptığımız ortak alışma sonucu, Ulupamir Mahallesinde ikamet eden dar gelirli 40 aileye Ramazan Gıda paketleri teslim edildi, aynı mahallede ikamet eden 28.04.2017 tarihinde VANın Erciş İlesinin Doğancı Mahallesinde PKKlı terristlerle girilen atışmada şehadet şerbeti ien Kırgız kkenli gvenlik korucusu Nazım Taşkentin ailesine ve girilen atışmada yaralanan 3 gazi kardeşimizin ailelerine de Ramazan ayı iin hazırlanılan gıda paketleri teslim edildi.

Ayrıca; Bitlisin Ahlat İlesinde ikamet eden Ahıskalı 75 aile iin Vanlı hayırsever işadamı tarafından hazırlanılan 75 gıda paketi 11.06.2017 tarihinde Ahıskalı kardeşlerimize ulaştırıldı.

Alperen Ocakları Vakfı olarak her yıl olduğu gibi, bu yılda Irak ve Suriyedeki Trkmen kardeşlerimize Fitre ve Zekatlarımızı bizzat kendimiz gtreceğiz. z yurdunda garip, z vatanında parya olan,ok zor şartlarda hayatını idame ettirme gayretinde ki kardeşlerimizden yardımlarınızı eksik etmeyin. Yce Allah Hayırlarınızı kabul ve makbul eylesin.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Gölbaşı Alperen Ocakları Açılışı

Gölbaşı, Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Gölbaşı İlçe Teşkilatının yeni binasının açılışını gerçekleştirmek üzere ilçeye, Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Genel Başkanı Murat Aslan ve BBP Partisi Genel Başlanı Mustafa DESTİCİ bebarindeki çok sayıda Alperen ve Partili ile birlikte İlçe Kaymakamlık Binası önünde çok sayıda Alperenler tarafından "İşte Ordu İşte Komutan", "Mehmetçik Afrin'de", "Kanımız Aksada Zafer İslamın", "Gölbaşı Ovası Alperenler Yuvası" sloganları altında açılışı gerçekleştirilecek olan Gölbaşı Alperen Ocakları ilçe binasına kadar yürüdüler.


Gölbaşı halkının sevgi gösterisi içerisinde devam eden yürüyüşün ardından halkı Selamlayan Alperen Ocakları Genel Başkanımız Sayın Murat ASLAN ve BBP Genel Başkanımız Mustafa DESTİCİ ilçe binasının dualar eşliğinde açılış kurdelasını keserek, Gölbaşı Alperen Ocakları ilçe binamızda uzun süre Alperen kardeşlerimizle hasbihalde dulunmuşlardır.

DEVAMI

Genel Başkanımızın Osmaniye Ziyareti

Genel Başkanımız Sn. Murat ASLAN Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Osmaniye İl Başkanlığımızın düzenlediği programa katıldı. Genel Başkanımız Osmaniye İl Başkanlığı görevini Sn. Ferhat KAÇAR’a tevdi etti.

 

 

DEVAMI

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Gölbaşı Alperen Ocakları Ocak Binası Açılışı
  • Bursa Alperen Ocakları Devir Teslim
  • Adıyaman Alperen Ocakları Ziyareti
  • Ankara Alperen Ocakları Hollanda Büyük Elçiliğinde!

Videolar

  • 25 Mart Ankara Yürüyüşü
  • Alperen Yemini