Alperen Aşevi ve Meslek Edindirme Kursu Çobanbey’de faaliyetlerine başladı
06.05.2021 20:49

Paylaşma, yardımlaşma, af, mağfiret ve bereket ayı olan Ramazan Ayında veren el ile alan el arasında köprü olmak, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek, mazlum ve yardıma muhtaç durumdaki kardeşlerimize yalnız olmadıklarını göstermek, onların ihtiyaçlarını bir nebze de olsa karşılayabilmek amacıyla kısıtlı imkânlarımıza rağmen, hayırsever vatandaşlarımızın da katkılarıyla Türkiye’nin dört bir yanında Alperenler olarak yardım faaliyetlerimizi aralıksız sürdürüyoruz.

Peygamber Efendimiz bir hadislerinde  “Her kim Müslüman kardeşinin bir ihtiyacını giderirse; Allah da onun bir ihtiyacını giderir. Her kim de bir Müslüman’ın bir sıkıntısını giderirse, Allah da onun kıyamet sıkıntılarından bir sıkıntısını giderir.” buyuruyor.  Bizler de bu bağlamda gerek yurt içinde Ramazan ayının ilk günlerinden bu yana yaptığımız yardımlarla, gerekse yurt dışındaki faaliyetlerimizle Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı olarak daha fazla ihtiyaç sahibi kardeşimize ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz. 

Son olarak Suriye’nin Çobanbey kentinde Aşçılar Federasyonu ile birlikte Alperen Aşevi kurarak bölgedeki mazlum ve mağdur kardeşlerimize Aşçılık ve Pastacılık kursları vermek ve onların yaralarını sarmanın gayretindeyiz. Aşevimiz bugün faaliyetine başlayarak 500 kardeşimize iftar yemeği dağıttı. Küresel emperyal güçlerin adeta bilek güreşi yaptığı Orta Doğu coğrafyasında akan kan, dökülen gözyaşı ne yazık ki dinmiyor. Müslüman din kardeşlerimizin acıları her geçen gün derinleşiyor. Sosyal hayatın son derecede kısıtlandığı Suriye topraklarında ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz hayatlarını devam ettirmek için gerekli olan temel gıdalarından dahi yoksun bir biçimde yaşamlarını devam ettirme mücadelesi veriyor. Bizler yüce Türk milleti olarak bir kere daha mazlum ve mağdur nerdeyse orda olmanın şuuru ve inancı ile ihtiyaç sahibi kardeşlerimize kurduğumuz aşeviyle elimizden geldiği, gücümüzün yettiği kadar yardım etmeyi ve ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyoruz. 

Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı olarak yurdumuzun içinde ve sınırlarımızın ötesinde bu faaliyetlerimizde görev alan tüm kardeşlerimize ve bizlere maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyoruz.

Son Eklenenler

Bugün saat 12:00’de 17 araçla sahaya inen ekiplerimiz Oniki Şubat ilçemizde bulunan 137 mahalleden 56’sına muhtarlarımız koordinesinde ulaşmış olup gelen yardım tırlarımızı dağıtmaya başlamışlardır
Kahramanmaraş’a gelen tüm yardımlar için Koordinasyon merkezimizi oluşturduk
Bugün Adıyaman’da Parti İl Başkanımız Nihat KOMŞU’nun da içinde bulunduğu enkazdan, 16 yaşındaki kızının 62 saat sonra sağ olarak çıkarılmasına şahitlik ettik
Alperen Ocakları olarak, Afad Koordinasyon merkezinden birkaç saatlik istirahat akabinde sahadaki çalışmalara iştirak edecek tüm ekiplere 2 bin kişilik çorba ikramımızı yaptık.