Alperenler Çığ Eğitiminde
23.02.2022 12:28
Van Alperen Arama Kurtarma Birimi Çığ Eğitimlerini tamamlayarak olabilecek çığ felaketlerine karşı hazır durumda olduklarını ispatladılar.

Van Alperen Arama Kurtarma birimi, Van İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ali İhsan KÖRPEŞ Başkanlığında gerçekleştirilen 2 gün süren teorik ve uygulamalı Çığ eğitimlerini tamamladı.

Van İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü yerleşkesi ve Van Gevaş Abalı Kayak Tesislerinde gerçekleştirilen eğitime 'Van Alperen Arama Kurtarma Birimi' adına Alperen Ocakları Arama Kurtarma Ekibinden sorumlu İl Başkan Yardımcısı Metehan ÖZDAĞ ve Arama Kurtarma Ekibi görevlisi Furkan KAYRİN katıldı.


Son Eklenenler

Bugün saat 12:00’de 17 araçla sahaya inen ekiplerimiz Oniki Şubat ilçemizde bulunan 137 mahalleden 56’sına muhtarlarımız koordinesinde ulaşmış olup gelen yardım tırlarımızı dağıtmaya başlamışlardır
Kahramanmaraş’a gelen tüm yardımlar için Koordinasyon merkezimizi oluşturduk
Bugün Adıyaman’da Parti İl Başkanımız Nihat KOMŞU’nun da içinde bulunduğu enkazdan, 16 yaşındaki kızının 62 saat sonra sağ olarak çıkarılmasına şahitlik ettik
Alperen Ocakları olarak, Afad Koordinasyon merkezinden birkaç saatlik istirahat akabinde sahadaki çalışmalara iştirak edecek tüm ekiplere 2 bin kişilik çorba ikramımızı yaptık.