BASIN AÇIKLAMASI !
06.07.2021 21:00

Batı Trakya’daki Türk kardeşlerimizin en eski sivil toplum kuruluşu olan İskeçe Türk Birliği’nin (İTB), isminde "Türk" ibaresi olduğu gerekçesiyle 1983'te tabelasının indirilmesi ve 1986'da alınan mahkeme kararıyla isminin yasaklanmasıyla başlayan hukuk mücadelesi neticesinde; İTB'nin yeniden tescili için yapılan başvuru, Yunanistan İstinaf Mahkemesinin ardından yine Yunanistan Yargıtayı tarafından 30 Haziran'da alınan kararla, AİHM uygulamalarına tamamen aykırı bir şekilde reddedilmiştir.

Yunanistan yetkilileri, şanlı ecdadımız tarafından denize dökülmenin acısını unutmamış olacaklar ki; “Türk” kelimesinin varlığına dair hissettikleri rahatsızlık bugün dahi açıkça devam etmektedir. 

Yeri geldiğinde azınlık hakları, yeri geldiğinde AİHS ilkelerinden dem vuran Avrupa devletleri ve daha açık ifadeyle kendilerinin akıl hocaları olan Yahudi lobileri ise bu duruma karşı üç maymuna oynamaktan, her zamanki gibi vazgeçmemektedir.

Allah’a binlerce kez şükürler olsun ki, çağlar açıp çağlar kapatan şanlı ecdadın torunları olarak varlığımızın rahatsızlık vermesinden dolayı “Ecdâdımızın heybeti ma'rûf-u cihândır, fıtrat değişir sanma bu kan yine o kandır!” sloganıyla memnuniyet duyduğumuzu ifade ediyoruz.

Verilen bu ahlaksız karara karşı ise, Devletimizin en üst seviyede yaptırım kararı almasını, misliyle karşılık vermesini, ülkemizde bulunan tüm “Yunan” ve “Rum” ismi taşıyan derneklerin faaliyetlerine ivedilikle son verilerek, her birinin tek tek kapatılması gerekliliğini de buradan ilan ediyoruz!

Son Eklenenler

Bayram Mesajı
Ordu İl Kadın Kolları Başkanımız Fatma Yümlü Hanımefendi’nin yaşadığı olaya ilişkin açıklamamız.
Büyük Birlik Partisi Eskişehir 9. Olağan kongresi
Yetim Gülerse Dünya Güler