BASIN AÇIKLAMASI !
06.07.2021 21:00

Batı Trakya’daki Türk kardeşlerimizin en eski sivil toplum kuruluşu olan İskeçe Türk Birliği’nin (İTB), isminde "Türk" ibaresi olduğu gerekçesiyle 1983'te tabelasının indirilmesi ve 1986'da alınan mahkeme kararıyla isminin yasaklanmasıyla başlayan hukuk mücadelesi neticesinde; İTB'nin yeniden tescili için yapılan başvuru, Yunanistan İstinaf Mahkemesinin ardından yine Yunanistan Yargıtayı tarafından 30 Haziran'da alınan kararla, AİHM uygulamalarına tamamen aykırı bir şekilde reddedilmiştir.

Yunanistan yetkilileri, şanlı ecdadımız tarafından denize dökülmenin acısını unutmamış olacaklar ki; “Türk” kelimesinin varlığına dair hissettikleri rahatsızlık bugün dahi açıkça devam etmektedir. 

Yeri geldiğinde azınlık hakları, yeri geldiğinde AİHS ilkelerinden dem vuran Avrupa devletleri ve daha açık ifadeyle kendilerinin akıl hocaları olan Yahudi lobileri ise bu duruma karşı üç maymuna oynamaktan, her zamanki gibi vazgeçmemektedir.

Allah’a binlerce kez şükürler olsun ki, çağlar açıp çağlar kapatan şanlı ecdadın torunları olarak varlığımızın rahatsızlık vermesinden dolayı “Ecdâdımızın heybeti ma'rûf-u cihândır, fıtrat değişir sanma bu kan yine o kandır!” sloganıyla memnuniyet duyduğumuzu ifade ediyoruz.

Verilen bu ahlaksız karara karşı ise, Devletimizin en üst seviyede yaptırım kararı almasını, misliyle karşılık vermesini, ülkemizde bulunan tüm “Yunan” ve “Rum” ismi taşıyan derneklerin faaliyetlerine ivedilikle son verilerek, her birinin tek tek kapatılması gerekliliğini de buradan ilan ediyoruz!

Son Eklenenler

Alperen Ocakları Genel Başkanımız Sn. Samet BAĞCI Büyük Birlik Partisi MKYK Üyesi İbrahim ALPAR ve ALPAR Grup Yönetim kurulu üyesi Ali ALPAR’ı iş yerlerinde ziyaret etti
Alperen Ocakları Genel Başkanımız Sn. Samet BAĞCI Büyük Birlik Partisi Ankara İl Başkanı Sn. Av. Alperen KILIÇ’ı Ankara İl Başkanlığında ziyaret etti
Anadolu Büro-Sen'e Ziyaret
Büyük Birlik Partisi Genel Başkanımız Sayın Mustafa DESTİCİ Beyfendiler; Alperen Ocakları Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfımız İl Başkanları Genel İstişare toplantısına teşrif ettiler