Ordu İl Kadın Kolları Başkanımız Fatma Yümlü Hanımefendi’nin yaşadığı olaya ilişkin açıklamamız.
04.07.2021 17:34

Bugün bazı basın yayın organlarına yansıdığı üzere, Büyük Birlik Partisi Ordu Kadın Kolları Başkanımız Fatma Yümlü Hanımefendiye yönelik orantısız güç kullanmak suretiyle gerçekleştirilen gözaltı işlemi gündem olmuştur. 

Vaki olayın, Sayın Fatma Yümlü'nün bir siyasetçi olarak yapmış olduğu siyasi değerlendirmeler ve yapmış olduğu eleştiriler neticesinde yapıldığı şeklinde bir haber yapılmıştır.

Aldığımız bilgiye göre işyeri personeli pozitif çıkan, personelin çalıştığı yerin tespiti ile birlikte kendisinin işvereni olan İl Kadın Kolları Başkanımız Fatma Yümlü’nün de temaslı olduğu gerekçesiyle hakkında karantina işlemi yapılmak istenmesiyle geliştiği öğrenilmiştir.

Toplum sağlığı ve kamu güvenliği için alınacak bu tedbirin; polis memurlarının yetkilerini ve kanunlarla çizilmiş görev tanımlarını fazlasıyla aşan, her açıdan yöntemini reddettiğimiz bir şekilde uygulanmasını kabul etmemiz mümkün değildir. 

Fatma Hanım’ın kendisi Büyük Birlik Partimizin bir yöneticisi olmasa dahi Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olan masum bir kadına; bir anneye, bir eşe, bir kardeşe karşı gerçekleşmesi düşünülmeyecek kadar haddi aşmış, şirazesi kaymış, dengesi şaşmış, amacının dışına çıkmış olan bu davranış ve müdahale biçimini reddettiğimizi belirterek; Partimizin ilgili birimleri ile birlikte sürecin sonuna kadar takipçisi olacağımızı bildiririz.

Kamuoyuna duyurulur.

Son Eklenenler

Alperen Ocakları Genel Başkanımız Sn. Samet BAĞCI Büyük Birlik Partisi MKYK Üyesi İbrahim ALPAR ve ALPAR Grup Yönetim kurulu üyesi Ali ALPAR’ı iş yerlerinde ziyaret etti
Alperen Ocakları Genel Başkanımız Sn. Samet BAĞCI Büyük Birlik Partisi Ankara İl Başkanı Sn. Av. Alperen KILIÇ’ı Ankara İl Başkanlığında ziyaret etti
Anadolu Büro-Sen'e Ziyaret
Büyük Birlik Partisi Genel Başkanımız Sayın Mustafa DESTİCİ Beyfendiler; Alperen Ocakları Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfımız İl Başkanları Genel İstişare toplantısına teşrif ettiler